VIP TOUR: nowa trasa na 2021r. z udziałem gwiazd.

VIP TOUR: nowa trasa na 2021r. z udziałem gwiazd.

Wyjątkowa trasa kabaretowa, jakiej jeszcze nie było! Kabaret Paranienormalni przygotował na sezon 2021 aż dwa nowe programy z gościnnym udziałem aktorów. W pierwszym zatytułowanym Bez znieczulenia zagrają Adam Fidusiewicz, Sebastian Cybulski, Kuba Wons i Jarek Pająk, w drugim, zatytułowanym Sposób na blondynkę zobaczymy Katarzynę Bujakiewicz, Olgę Borys, Klaudię Halejcio i Olgę Łasak.

VIP TOUR obejmie całą Polskę: powiaty, gminny, miasta i kurorty. Każdy występ będzie inny, a aktorzy w wymiennym składzie dostarczą niesamowite show, jakiego w Polsce jeszcze nie było. VIP TOUR to także projekt marketingowy, prowadzony właśnie przez kabaret Paranienormalni. Pierwszy raz w historii w jednej, wyjątkowej trasie weźmie udział aż 9 osób. Całość została obudowana działaniami: sesja zdjęciowa, materiały promocyjne, kampanie mailingowe, kampanie wizerunkowe i sprzedażowe, projekty wizerunkowe dla firm i marek. Każdy z zaproszonych gości to osobowość, ciesząca się ogromną sympatią fanów.

Podczas naszej sesji zdjęciowej porozmawialiśmy z aktorami. Co mają do powiedzenia? Przekonajcie się sami.

Co sprawiło, że zdecydowałeś/zdecydowałaś się na współpracę z kabaretem Paranienormalni? 

Adam Fidusiewicz: Po pierwsze, studiowałem psychologię i wiem, że śmiech to zdrowie, po drugie bardzo ich szanuję jako ludzi i formację kabaretową, są dla mnie inspiracją. To było dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie i marzenie. Po trzecie, w przeszłości współpracowałem z Michałem Paszczykiem przy innym projekcie komediowym i było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie.

Jest spora różnica pomiędzy telewizją, teatrem, a kabaretem. Inny kontakt z widzem, inna gra. Co będzie dla Ciebie prawdziwym wyzwaniem?

Tak to prawda. Gra kabaretowa jest inna niż ta w teatrze czy telewizji. W telewizji trzeba udawać, że nie ma widza, W przypadku występu na żywo w kabarecie, mam przed sobą publiczność, która ocenia mnie tu i teraz. Nie ma umownej czwartej ściany, tu liczy się interakcja. Uwielbiam ludzi, kocham interakcje jakie są między mną, a widzem dlatego nie mogę się doczekać startu wspólnych występów.

Cały 2021 będzie pod szyldem VIP TOUR – dołączasz do tego projektu z Paranienormalnymi. Czego oczekujesz?

Chciałbym by ten projekt trwał możliwie jak najdłużej! Żeby świat zobaczył, że jestem otwartym, śmiesznym gościem. Widzę po młodym pokoleniu, zwłaszcza na TikToku, na którym się udzielam, że dostaję super feedback, że jestem otwartym, a nie sztywniakiem za jakiego mnie mieli. Liczę, że fani się o tym przekonają podczas naszych występów

 

Jarek Pająk

Jak to się stało, że dołączyłeś do tego projektu?

Jarek Pająk: Czasy pandemii wymusiły na mnie to bym zamieszkał w Warszawie, co poskutkowało znajomością z zespołem. Otrzymałem zaproszenie do tego projektu więc jestem!

Występujesz jako kabareciarz od 2004 roku, masz więc doświadczenie estradowe, czego się spodziewasz po projekcie VIP TOUR z Paranienormalnymi?

 Czuję, że jestem w domu, bo jest to kabaret. Przywykłem do grania 60 występów rocznie w swoim kabarecie, więc do sceny jestem przyzwyczajony. Nie jestem natomiast przyzwyczajony do fanów, publika będzie inna, o wiele liczniejsza. Będę występował na jednej scenie z bardzo doświadczonymi komikami, więc będzie to dla mnie bardzo ciekawa lekcja.

Kogo zobaczymy na scenie w wykonaniu Jarka Pająka?

 Jestem kreatorem postaci, zawsze byłem – liczę, że będzie przestrzeń do tego bym pokazywał swoją inwencję.

 

Katarzyna Bujakiewicz

Z Paranienormalnymi występowałaś już na jednej scenie. Tym razem będzie to udział nie w jednym czy dwóch występach, ale cały projekt – VIP TOUR. Jak to się zaczęło?

Katarzyna Bujakiewicz: Wyznaję zasadę od 2008 roku, że Paranienormalnym się nie odmawia, cokolwiek wymyślą – nie odmawiam. Przyjęłam zaproszenie i liczę, że będzie to ogromna przygoda. Cieszę się na wspólne trasy.

Obecność w kabarecie kontra Twoje szerokie doświadczenie z kina, teatru – jak to będzie wyglądało, czego się spodziewasz?

 Kabaret to kompletnie inne zadanie aktorskie, bardzo trudne. To inny rodzaj grania, do którego nie każdy się nadaje. W kabarecie za każdym razem dzieje się premiera. Sposób grania, bliskość publiczności, reakcje. Liczę, że będzie to jedna z wielu ciekawych wspólnych przygód.

 

Kuba Wons

Czego spodziewasz się od występów w Kabarecie?

 Kuba Wons: Spodziewam się dużej ilości zabawy. Liczę, że fani będą mieć jej pod dostatkiem. Lubię improwizować, mam nadzieję, że ta interakcja pozwoli na dużą dawkę emocji. To dla mnie premiera, początek nowej drogi – trzymajcie za mnie kciuki!

 

Klaudia Halejcio

Przywykliśmy do Klaudii Halejcio na szklanym ekranie, a tu proszę – wstępujesz w szeregi kabaretu. Nowe wyzwanie? Jak to się zaczęło?

Klaudia Halejcio: Zdecydowanie. Kabaret to dla mnie nowe narzędzie, dosyć trudne, ale to nowa rzecz, której mogę doświadczyć. Nie każdy aktor może grać w kabarecie, to inny rodzaj grania. Ja miałam do czynienia z komedią, więc chcę wykorzystać swoje doświadczenie i nie mogę doczekać się jesiennej trasy.

Trasa VIP TOUR to 9 mocnych nazwisk: Borys, Łasak, Bujakiewicz – czy jest to dla Ciebie challenge, by naprzemiennie występować przed publicznością?

 Gdyby nie był to challenge, nie zdecydowałabym się na to. Z Olgą Borys czy Kasią Bujakiewicz miałam przyjemność współpracować, więc mam pewność, że praca z nimi to frajda. Rok 2021 to dla mnie gorący okres (w czerwcu Klaudia urodziła dziecko – red.), nie spodziewałabym się by dodać sobie większej ilości projektów, ale VIP TOUR to akurat spore wyzwanie, która mam nadzieję będzie sporą przyjemnością. Cieszę się na tę współpracę.

 

Olga Łasak

Z kabaretem związana jesteś od 3 lat, nie mogę pytać o Twoje oczekiwania i przeświadczenia… Ale czego się spodziewasz po projekcie, który angażuje 9 mocnych nazwisk w rocznej trasie VIP TOUR?

 Olga Łasak: Zdecydowałam się na ten projekt ze względu na ogromną sympatię do zespołu. Kabaret to ciężka praca, wyrzeczenia i zaangażowanie więc ogromnie się cieszę, liczę że to nowe doświadczenie da wszystkim sporo frajdy

Sposób na blondynkę – to nazwa programu z udziałem aktorek w ramach trasy VIP TOUR. Jaką Olgę Łasak zobaczymy w skeczach?

Sposób na blondynkę pozwoli mi na zabawę formą i tekstem, bawić sobą i relacją z chłopakami. Będzie wybuchowo! Zawsze jest tak, że jak ma się za duże oczekiwania, to energia zaczyna się zatracać. Musimy skupić się na tym, by widz otrzymał porządną dawkę rozrywki i uśmiechu. Liczę, że moja postać da powody do uśmiechu, radości.

 

 Olga Borys

Z kabaretem jesteś związana od początku swojej kariery, następnie teatr i telewizja. Jak widzisz ten projekt przez pryzmat swojego doświadczenia, czy te trzy różne światy z perspektywy aktorki, są do pogodzenia?

Olga Borys: W szkole Łódzkiej, Jan Machulski uczył nas jednego – byśmy umieli wszystko, by radzić sobie w każdych warunkach. Dlatego dla mnie występowanie z Kabaretem Paranienormalni jest czymś bardzo naturalnym. Z jednej strony znamy się z zespołem z wielu projektów i mamy przetarte szlaki, z drugiej strony moja kariera zaczęła się od szkolnego kabaretu w liceum. Moja rola zawsze sprowadzała się do inicjowania pewnych przedsięwzięć więc cieszę się na trasę, która za moment będzie z moim udziałem.

Porównując trzy różne światy (teatr, telewizja i kabaret) – w tetrze mamy do czynienia z czwartą ścianą. Grając pokonujesz drogę od A do B, wykluczasz szereg prawdopodobieństw, że coś może pójść nie tak, natomiast Kabaret powiększa przestrzeń niespodziewanego. Nie jest to improwizacja, ale coś może się niespodziewanie wydarzyć. Publiczność żywo reaguje, to wymaga odpowiedniego przygotowania i reagowania. To trudne zadanie.

Dziś ponownie estrada razem z Paranienormalnymi w ramach VIP TOUR.  Czego się spodziewasz ?

 Z Paranienormalnymi bardzo się lubimy. Zrealizowaliśmy wspólnie wiele projektów, więc znamy siebie na scenie. Bardzo bym chciała, by VIP TOUR spowodował uśmiechy na ustach nas wszystkich, by te minione koszmarne miesiące rozgonić.

  

Sebastian Cybulski

Jesteś aktorem, występujesz w filmie i teatrze, a jak wygląda kwestia związana z kabaretem. Czy miałeś już okazję występować na estradzie?

 Sebastian Cybulski: Co prawda nie występowałem na scenie, zawodowo jest to moje pierwsze przetarcie, natomiast od Kabaretu rozpoczęła się moja kariera aktorska.  Zdając do szkoły filmowej w Łodzi, napisałem scenariusz do kabaretu studniówkowego, który był moim ówczesnym wyobrażeniem o kabarecie. Bardzo mi się to spodobało, forma bawienia ludzi jest dla mnie istotna, ważna.

Gra w teatrze, filmie vs żywa publiczność – wyzwanie?

 To duże zderzenie. Wymagać to będzie niebywałej cierpliwości ode mnie. Jestem przyzwyczajony do działań dramatycznych, tak jak w tetrze czy filmie – tu nie czekasz na reakcję. A w kabarecie, reakcja pojawia się od razu. Widz może Ciebie zjeść i zakończyć twój wewnętrzny występ.

Wspólne granie z wieloma artystami, po długiej przerwie spowodowanej COVID – jak to odbierasz?

 Dla mnie gwiazdami są Panowie Robert i Michał, którzy zjedli zęby na kabarecie. Trochę czuję się jak osesek, przy nich, ale to dobrze, bo chcę się uczyć wszystkiego co najlepsze od mentorów kabaretu. Cieszę się, że VIP Tour się zrodził, bo to naprawdę fajny projekt.

Czy kabaret jest dla każdego? 

Niestety. Nie każdy aktor jest dobrym pedagogiem, nie każdy pedagog jest dobrym aktorem. Nie każdy ma predyspozycje do tego by występować na estradzie, to inna emocja. Liczę, że występy z moim udziałem będą jednak bardzo atrakcyjne dla widzów.

Dziękujemy.

Bądź na bieżąco i śledź nasze poczynania na instagramie oraz facebooku.

Pozdrawiamy, Paranienormalni.