Paranienormalni na polskiej scenie kabaretowej pojawili się w 2004 roku. Już pierwszy program, na który składały się skecze takie jak: Papieros, Młotek i Gwóźdź, Gołębie, pokazał jak wielki potencjał tkwi w grupie. Przez kilka następnych lat z ogromnym powodzeniem zespół pojawiał się na ogólnopolskich przeglądach, konkursach i festiwalach kabaretowych zdobywając szereg nagród.

40 zdobytych nagród
20 lat na scenie
200 występów rocznie

Robert Motyka

Współzałożyciel kabaretu Paranienormalni. Autor tekstów, skeczów oraz reżyser spektakli. Współptwórca autorskiego programu Paranienormalni Tonight, który otrzymał Telekamerę 2016 za najlepszy program rozrywkowy.

 

Od 25 lat występuje zarówno na estradzie jak i w radiu Jowisz, Złote Przeboje, Roxy, Blue FM oraz gościnnie w ramach satyrycznych cykli „Trójki”.

 

Szkoli młodych adeptów sztuki kabaretowej z wystąpień publicznych, sztuki wystąpień estradowych, a na prośby klientów występuję w roli prowadzącego eventy komercyjne.

 

Od marca 2020 roku tworzy swój autorski projekt jakim jest #KomisariatTowarzyski. To półprywatne rozmowy wideo live – z ludźmi, których podziwia i którym motorem napędowym jest pasja.

 

Maratończyk, sportowiec i szczęśliwy ojciec.

Robert Motyka
Jarek Pająk

Jarosław Pająk

Jarosław Pająk z wykształcenia jest magistrem matematyki ze specjalnością nauczania matematyki i informatyki.  Z estradą związany od początku 2000 r. Początkowo występował w kabarecie Ewenement, a od 2004 r. w kabarecie  Weźrzesz.

 

Zdobywca wielu nagród publiczności m.in. nagrody publiczności w Lidzbarku Warmińskim podczas Lidzbarskich wieczorów humoru i satyry. Zwyciężca w małym Ryjku.

 

Autor i współautor wielu skeczy m.in.: Policjant, Zakonnica, Pacynki czy Wypożyczalnia. 

 

W kabarecie Paranienormalni od 2021 roku.

Rafał Kadłucki

Rafał Kadłucki z wykształcenia jest animatorem kultury. Autor spektakli teatralnych dla dzieci, autor telewizyjnych programów edukacyjnych dla dzieci współtwórca sukcesów kabaretu Paranienormalni.

 

Współautor skeczów i programów rozrywkowych Paranienormalni Tonight, La la Poland, Kabaret na żywo wg. Paranienormalnych.

 

Doświadczony realizator dzwięku, reżyser światła i oprawy dźwiękowej projektu Paranienormalni.

 

Aktor (La la Poland, Mały Grand Hotel )

Rafał Kadłucki

Historia kabaretu

Paranienormalni na polskiej scenie kabaretowej pojawili się w 2004 roku. Już pierwszy program, na który składały się skecze takie jak: Papieros, Młotek i Gwóźdź, Gołębie, pokazał jak wielki potencjał tkwi w grupie. Przez kilka następnych lat z ogromnym powodzeniem zespół pojawiał się na ogólnopolskich przeglądach, konkursach i festiwalach kabaretowych zdobywając szereg nagród.

 

Założycielami i pomysłodawcami projektu są Robert Motyka i Igor Kwiatkowski, którzy występowali na scenie, oraz Rafał Kadłucki, który był odpowiedzialny za techniczną stronę występów. W 2008 roku do grupy dołączył Michał Paszczyk artysta kabaretowy związany z wrocławskim kabaretem Neo-Nówka. 

 

W 2017 roku szeregi kabaretu opuszcza Igor Kwiatkowski, a w jego miejsce pojawia się Michał Czernecki, znakomity aktor teatralny , telewizyjny i filmowy znany widzom z takich produkcji jak między innymi – Wojna polsko-ruska, Leśniczówka, Diagnoza, Znaki. Współpraca ta owocuje projektem VIP tour, z którym grupa rusza w trasę, odwiedzając teatry i domy kultury w całej Polsce.

 

Paranienormalni obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury i przyrodę. Relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w ich żartach. Natomiast konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii.

 

Paranienormalni regularnie zapraszani są na największe festiwale muzyczne oraz rozrywkowe – oprócz własnego programu na estradzie, można oglądać ich jako współprowadzących największe imprezy np. Festiwal Piosenki w Opolu, Zakończenie Lata RMF FM i Polsatu , Festiwal kabaretu w Mrągowie i wiele innych.

 

Przez dwa sezony w TVP2 prowadzili swój autorski program: Paranienormalni Tonight, który cieszył się ogromną popularnością widzów. Program został nagrodzony w 2016 roku Telekamerą w kategorii program rozrywkowy.

 

Jesienią 2020 roku na antenie Polsatu wystartował ich autorski program „Kabaret na dobry wieczór. Paranienormalni show”. To kolejny autorski cykl telewizyjny, w którym kabaret wspólnie z widzami świętował jubileusz 15 lecia. Oprócz hitowych skeczy, widzowie zobaczyli zupełnie nowe, nigdzie wcześniej nie pokazywane premiery. W projekcie udział wzięli Krzysztof Ibisz, Katarzyna Zielińska, Mariusz Kałamaga i Michał Czernecki, a także przyjaciele z estrady – najlepsze polskie kabarety.

 

Kabaret Paranienormalni rocznie grywa ponad 200 koncertów, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Spektakle grupy obejrzeli już widzowie w Anglii, Szkocji, Irlandii, Francji, Holandii i Belgii. Koncerty dla Polonii cieszą się ogromnym zainteresowaniem również w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, którą kabaret odwiedza regularnie od 2008 roku.