#BadajJajka. Panowie, dbajmy o siebie! Paranienormalni w kampanii społecznej

#BadajJajka. Panowie, dbajmy o siebie! Paranienormalni w kampanii społecznej

Robert Motyka i Michał Paszczyk w kampanii społecznej #BadajJajka promującej profilaktykę w zakresie regularnych badań urologicznych wśród mężczyzn.

Robert Motyka & Michał Paszczyk zaangażowali się w akcję promującą profilaktykę w zakresie regularnych badań urologicznych wśród mężczyzn. Listopad został uznany na całym świecie za miesiąc solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny również na ten miesiąc przypada akcja Movember (czyli Wąsopad) – kampania społeczna zapoczątkowana w Australii. Termin Movember powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów moustache (wąsy) oraz November (listopad).

Rak prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów wśród mężczyzn. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak poważne są to statystyki. Według powszechnych informacji, blisko 5 000 osób rocznie przegrywa walkę z nowotworem, a 15 000 osób słyszy diagnozę.

Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, natomiast wąsy, które przez twórców zostały ustanowione symbolem kampanii, mają zwiększyć społeczną świadomość dotyczącą profilaktyki.
#BadajJAJKA to kolejna obok #pomacajsie  – kampania Fundacji Kochasz Dopilnuj. Jej cel to profilaktyka raka jąder i prostaty. Akcja propaguje m.in. samobadanie jąder raz w miesiącu analogicznie do samokontroli piersi oraz regularne wizyty u urologa, ponieważ wcześnie wykryty rak jądra i rak prostaty to szansa na całkowite wyleczenie.

Poza Motyką i Paszcztkiem z kabaretu Paranienormlani, twarzami całej akcji są również znani sportowcy, dziennikarze, muzycy, m.in: Artur Boruc, Tomasz Smokowski, Paweł Zagumny, Robert Podoliński, Adam Kszczot, Paweł Korzeniowski, Łukasz Kadziewicz, Artur Szpilka, Krzysztof Kosadowski, Kamil Szeremeta, Kacper Tobiasz, Michał Pol, Mateusz Borek, Adam Nergal Darski.

Zdjęcia w charakterystycznej formie mają za zadanie zwrócenie uwagi i uświadomienie mężczyznom jak ważne są badania. Hasło kampanii: „Wczesne wykrycie raka jądra i raka prostaty to szansa na całkowite wyleczenie”. Kampania jest realizowana w pierwszej połowie listopada (movember) na nośnikach OOH w głównych miastach Polski.

Prostata & Jądra – to ważna sprawa, zadbajcie o siebie samych – Robert Motyka, Michał Paszczyk.