Paranienormalni jako “Paralitycy” świętują sukces na Ryjku!

Paranienormalni jako “Paralitycy” świętują sukces na Ryjku!

27. Festiwal kabaretowy Ryjek, znany również jako Rybnicka Jesień Kabaretowa, od lat przyciąga najlepsze grupy komediowe z całej Polski. W tym roku, na scenie Klubu Energetyka, publiczność miała okazję podziwiać występy sześciu wyjątkowych zespołów w ramach dwudniowego konkursu głównego. Wśród nich znalazł się także nasz kabaret Paranienormalni, występująca pod nazwą “Paralitycy”.

Konkurs, odbywający się 17 i 18 listopada, podzielony był na dwie części, a każda z grup prezentowała się w jednej z sześciu unikalnych kategorii, tworząc swoisty kalejdoskop humoru. Zespoły “Kruki i Wrona”, “Komediantki”, “My Tylko Na Bankiet”, “Nienachalnie Śmieszni”, “Paralitycy” oraz “Disco Amanti” zaprezentowały swoje premierowe skecze i piosenki, walcząc o uznanie zarówno jury, jak i publiczności.

Paranienormalni jako “Paralitycy” wykazali się nie tylko znakomitą formą sceniczną, ale również umiejętnością dotarcia do serc widzów. Udało nam się zdobyć trzecie miejsce w głosowaniu kabaretów, w kategorii “Tajny Juror” oraz w głosowaniu publiczności! Bardzo dziękujemy!

Wśród nagród, które zostały przyznane, znalazły się Złote Koryta Kabaretów dla “My Tylko Na Bankiet”, Złote Koryto Publiczności dla “Kruków i Wrony” oraz Złote Koryto Tajnego Jurora, przyznane przez Tadeusza Drozdę, dla “Nienachalnie Śmiesznych”. Wyróżnienie GRAND PIG otrzymał także zespół “Kruki i Wrona”.

Co do powiedzenia miał nasz zespół na gorąco po festiwalu?

Robert Motyka: 6 kategorii w konkursie, to 6 nowych pomysłów, skeczy nigdzie wcześniej nie prezentowanych. Szukanie pomysłów, a potem pisanie i próbowanie ich na scenie, to w naszym przypadku mocno skomplikowany  proces. Warto podkreślić, że przez większość czasu, zwłaszcza w drugiej połowie roku byliśmy w trasie, wiec pracowaliśmy nad Ryjkiem, miedzy występami, pisząc w busie, hotelu, a potem uczyliśmy się tekstu w każdej wolnej chwili. W tym przypadku ważne było to, jak zadziała team i myślę, że zdaliśmy egzamin z wyróżnieniem. Każdy włożył w  ten projekt, swój kawałek serca i na Ryjek pojechaliśmy porządnie przygotowani. W konkursie zostaliśmy docenieni przez inne zespoły. niektóre pomysły okazały się hitami, a inne potrzebują jeszcze trochę szlifu, żeby nimi zostać.

 

Jarosław Pająk: Uważam, że nasz udział w tegorocznym Ryjku to wielki sukces. Udowodniliśmy, że nadal nasza twórczość jest na wysokim poziomie. Zarówno komediowym jak i estetycznym.    Cztery z sześciu prezentowanych skeczów otrzymały oceny głównie „5”, gdzie „5” to najwyższa ocena. Jest to bardzo ważne dlatego, że oceny przyznają inne kabarety biorące udział w konkursie. To tak jakby Małysz skakał a ocenę za skok wydawał Hanawald!

 

Ryjek 2023 okazał się być sceną pełną śmiechu, kreatywności i kabaretowego talentu. Dla zespołu “Paralitycy”, czyli Paranienormalnych, był to kolejny krok na drodze do kabaretowej sławy, a ich występ z pewnością na długo zostanie zapamiętany przez fanów festiwalu.